Środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny

W trosce o otoczenie

Budując i zarządzając nieruchomościami, Warimpex oddziałuje na otoczenie pod względem społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. Wpływ ten pociąga za sobą dużą odpowiedzialność, z której w pełni zdajemy sobie sprawę. Z tego powodu integralnym elementem naszego biznesu i każdej realizacji, której się podejmujemy, jest zrównoważony rozwój.

W naszych obiektach – zarówno tych już istniejących jak i dopiero powstających – koncentrujemy się na efektywności energetycznej, wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, redukcji emisji CO2 i wysokiej jakości wnętrzach.

Mogilska 35 Office będzie podlegała certyfikacji BREEAM na poziomie "Excellent". W biurowcu wdrożono przyjazne dla środowiska rozwiązania mające na celu przede wszystkim zmniejszenie zużycia energii i wody. Niskie zapotrzebowanie na energię pierwotną plasuje biurowiec Warimpexu w top 15% wszystkich budynków wybudowanych po 1 stycznia 2021 roku, w porównaniu do wskaźników wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i zapewnienie optymalnych warunków pracy dla osób korzystających z budynku wprowadzono też szereg rozwiązań, które zdecydowanie podnoszą komfort pracy.